Gry w trasie – umil sobie podróż!

Człowiek dużo czasu spędza w podróży, zazwyczaj długiej i niestety strasznie żmudnej. Nuda ta staje się ogromnym problem szczególnie wtedy, kiedy w drodze jest się z dzieckiem. Jak umilić czas sobie i jemu? Oczywiście, grając! Zobacz, jakie gry polecamy w czasie podróży!

Podstawowe gry, które musisz mieć w podróży

Istnieje wiele gier, które z powodzeniem można wykorzystać w podróży. Wszystko zależy od zainteresowań oraz wieku grających osób. Możesz wybrać tradycyjne planszówki czy karcianki. Powstały już specjalne gry przeznaczone do podróżowania: są to podróżne wersje tradycyjnych gier, typu Monopoly Deal, albo metalowe wersje szachów, które dzięki magnesom trzymają się planszy.

Dobble

Gra Dobble to absolutna podstawa gier podróżnych, głównie ze względu na swoje małe rozmiary i prosty tryb rozgrywki. Gra ta polega na odnajdywaniu jednakowych symboli znajdujących się na dwóch kartach: tej na stole i tej, którą masz „na ręce”. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się w ten sposób wszystkich kart. Co ważne istnieje wiele sposobów na rozegranie danej tury. Gra Dobble ma kilka wersji, w tym specjalną dla dzieci oraz wyjątkową dla fanów sagi o Harrym Potterze.

Dixit

Kolejna gra dla wszystkich! Rozgrywka w tej grze rozpoczyna się od wyboru „bajarza”. Wybiera on jedną kartę, a następnie podaje hasło, które według niego najlepiej oddaje to, co na obrazku widnieje. Kolejne osoby muszą wybrać spośród swoich kart taką, która najlepiej oddaje słowa „bajarza”. Później wszystkie obrazki się tasuje, a zadaniem graczy jest odgadnięcie, który z obrazków był pierwszym.

UNO

Tradycyjna karcianka, znana chyba wszystkim. Celem tej dość prostej gry jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich kart „z ręki” – osoba wykładająca przedostatnią kartę krzyczy „uno”, sygnalizując końcówkę gry. Jeśli gracz zostanie z jedną kartą i nie powie tego słowa, a zauważy to inna osoba – gracz będzie musiał wziąć dodatkowe karty. Cały czas powstają nowe wersje tej gry, także każdy na pewno znajdzie wersję odpowiednią dla siebie.

Gry w trasie – umil sobie podróż!

Sabotażysta

W tej wciągającej grze gracze zostają kopaczami poszukującymi bryłki złota lub w sabotażystów, którzy im to skutecznie utrudniają. Jeżeli kopacze przebiją tunel, otrzymują nagrodę, a sabotażyści zostają z niczym. Oczywiście, jeśli poniosą oni porażkę, nagrodę zgarnia druga grupa. Wygrywa ten gracz, który po zakończeniu rundy trzeciej zdobędzie najwięcej bryłek złota. W ofercie znajdziesz również specjalne rozszerzenie, które uatrakcyjni rozgrywkę.

5 sekund

Wspaniała gra, w której jedna tura trwa… pięć sekund. Gra rozpoczyna się, gdy pierwszy gracz wylosuje kartę z zadaniem. Zadaniem takim jest konieczność wymienienia trzech rzeczy, na przykład trzech damskich imion nie kończących się na literę „a”. Ma się na to tytułowe pięć sekund. Wyjątkowa rozrywka dla całej rodziny! Dla dorosłych podróżników istnieje opcja „5 sekund: bez cenzury”, a dla młodszych – „5 sekund: junior”.

Jeśli jednak nie masz ochoty kupować gier, zawsze planszę możesz zastąpić kartką i długopisem albo bogatą wyobraźnią. Możesz nauczyć dziecko grać w kółko krzyżyk, statki czy państwa-miasta. Jesteś częstym uczestnikiem wypraw? Warto zainwestować chociaż w jedną z gier i umilić sobie podróż. Szerokiej drogi!