Romantyczna kąpiel nie tylko w Walentynki

Zaskocz swoją drugą połówkę romantyczną kąpielą przy świecach. Chyba nie ma osoby, która nie potrzebowałaby czasami spokoju, relaksu i intymności, a także bliskości z partnerem lub partnerką. Przygotowując taką niespodziankę, trzeba skupić się na detalach. Stwórz niepowtarzalny nastrój, który sprawi, że wieczór będzie wyjątkowy i zapamiętany na długo.

Odpowiednie przygotowanie wody kluczem do udanej kąpieli

Woda powinna być w miarę możliwości gorąca (ale nie za gorąca), aby rozpalić zmysły. Do stworzenia romantycznego klimatu niezbędne będą płyny do kąpieli, tworzące gęstą i pięknie pachnącą pianę. Możesz ją dodatkowo ozdobić płatkami kwiatów, na przykład tradycyjnych czerwonych róż. Dobrym pomysłem jest też rozrzucenie ich po całej łazience – po podłodze, czy szafkach.

Romantyczny klimat – świece, zapachy, muzyka

Istotnym elementem romantycznej kąpieli są także świece. O wiele przyjemniej spędza się razem czas w wannie przy ich delikatnym blasku. Jedna sztuka zdecydowanie nie wystarczy. Do uzyskania odpowiedniego klimatu musi być ich naprawdę dużo. Najlepiej zaopatrzyć się w małe, czerwone świeczki, tak zwane podgrzewacze. Warto także zakupić zapachowe kadzidełka. Możesz ustawić je na podłodze i czekać, aż ich przyjemny aromat wypełni całe pomieszczenie. Dobrym pomysłem będzie także intensywnie pachnąca świeca lub specjalne olejki.

Do wanny z wodą możesz również dolać pełnotłustego mleka i stworzyć tak zwaną „Kąpiel Kleopatry”, albo dodać wodę różaną – łazienka wypełni się cudownym, różanym zapachem. Klimat przy wieczorze z kąpielą w wannie zbuduje także odpowiednio dobrana muzyka. Warto podłączyć w łazience sprzęt grający lub przynieść bezprzewodowy głośnik. Wcześniej można stworzyć długą playlistę – żeby nie musieć co chwilę przełączać na kolejną piosenkę. Muzyka powinna lecieć cicho, aby tworzyć tło dla romantycznej kąpieli we dwoje.

Romantyczna kąpiel nie tylko w Walentynki

Co jeszcze może się przydać?

Przygotowując romantyczną kąpiel, można kupić eleganckie gąbki do mycia i specjalny, delikatny i pięknie pachnący płyn do mycia. Przed wejściem do wanny, w pobliżu należy położyć czyste ręczniki. Można ułożyć je w estetyczne, ciekawe wzory. Oczywiście nie należy zapomnieć o winie! Najlepiej jest przygotować czerwone wino i duże kieliszki – to zawsze wygląda zjawiskowo. Dobrze sprawdzi się też szampan. Co z jedzeniem? Bardzo mile widziane. Przy wannie można położyć na przykład roztopioną czekoladę i truskawki lub inny afrodyzjak.