Jazda konna jest dla wszystkich!

Jeździectwo staje się coraz bardziej popularną dziedziną sportu. Nic dziwnego! W końcu nie tylko wpływa dobroczynnie na naszą kondycję i zdrowie, ale także przynosi radość i genialnie odstresowuje. Kontakt z naturą, przebywanie na świeżym powietrzu i możliwość zapanowania nad tak silnym zwierzęciem, jakim jest koń, jest po prostu magiczna. Spróbuj swoich sił w siodle.

Zalety jazdy konnej

Jeśli myślisz, że jeździectwo to tylko siedzenie w siodle, nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz. Wsiądź na konia, a momentalnie zmienisz swoje zdanie o sto osiemdziesiąt stopni. Jazda konna angażuje praktycznie wszystkie mięśnie, szczególnie nóg i brzucha. Podczas treningu na koniu ćwiczą też mięśnie twarzy, ponieważ… ciągle się uśmiechasz! Jeździectwo poprawia wydolność układu oddechowego, obniża również napięcie mięśni wywołane przez stres i kształtuje prostą postawę kręgosłupa, co w dzisiejszych czasach – przez spędzanie wielu godzin przed komputerem – jest zbawienne. Dodatkowo koń uczy pokory i niezachwianego zaufania oraz dodaje odwagi, a także pewności siebie.

Pierwsza jazda konna – gdzie się wybrać?

Wybierając swoją pierwszą szkołę jazdy konnej, zacznij od tej, która po prostu znajduje się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Przed umówionym terminem pierwszych zajęć, pojedź do stajni. Jeśli miejsce zrobi na Tobie dobre wrażenie podejmij wyzwanie. Jeżeli poczujesz się nieswojo, sprawdź inne miejsca. Ważna jest atmosfera panująca w stajni oraz podejście nie tylko do klienta, a przede wszystkim do koni. Jeśli ktoś z Twoich znajomych jeździ konno, poproś go o polecenie konkretnego miejsca – to zaoszczędzi rozczarowania.

Jazda konna jest dla wszystkich!

W co się ubrać na trening jazdy konnej?

Nie musisz inwestować w drogi, profesjonalny sprzęt do jazdy konnej. Na początku Twojej przygody z jeździectwem na pewno wystarczą wygodne, przylegające spodnie oraz wygodne buty za kostkę wraz z długimi skarpetami, najlepiej takimi pod samo kolano. Istnieje tylko jeden element, o którym bezwzględnie nie wolno Ci zapomnieć – specjalny kask. Nie na rower, czy rolki albo narty. Potrzebujesz produktu dedykowanemu jeździe konnej. Kaski są drogie, nie musisz go od razu kupować. Z pewnością w stajni, do której się udasz, będzie można taki wypożyczyć. W bryczesy i oficerki inwestować będziesz później, kiedy już jazda konna zachwyci Cię do końca.

Jeśli masz już wybraną szkółkę oraz skompletowane wygodne ubranie do jazdy konnej, jedź do stajni! Warto dokładnie zapoznać się z zasadami panującymi w danym miejscu. Nie bój się pytać, obsługa z pewnością rozwieje wszelkie nurtujące Cię kwestie. Poczuj pasję do jazdy konnej i zobacz, jak wiele korzyści przyniosą regularne treningi.