Pound – rockout! – muzyczna forma aerobiku

Jeśli jesteś fanem, bądź fanką muzyki, a jednocześnie aerobiku, to pound, czyli nowa forma ćwiczeń cardio na pewno Cię zachwyci. Dzięki tym ćwiczeniom nie tylko będziesz słuchać muzyki – staniesz się jej integralną częścią! Pound to trening, przy którym używa się specjalnych plastikowych pałeczek Ripstix, przypominających pałeczki perkusyjne. Daj się ponieść muzyce i szybko trać setki kalorii.

Skąd wziął się pound?

Swoje powstanie pound, nazywany również poundfit lub drum-treningiem, zawdzięcza dwóm przyjaciółkom, perkusistkom i atletkom, pochodzącym ze Stanów Zjednoczonych – Kristen Potenzie oraz Cristinie Peerenboom. Inspiracją do tego pomysłu było doświadczenie, podczas którego obie musiały grać na perkusji bez stołków do siedzenia. Szybko zdały sobie sprawę z tego, że pozycja taka połączona z uderzaniem w talerze i bębny perkusyjne, doskonale sprawdza się jako skuteczny trening. Pound szybko znalazł sobie „wyznawców”, rozprzestrzeniając się po całym aerobikowym świecie.

Na czym polega pound?

Do poundu wykorzystuje się tak zwane Ripstix – specjalnie lekko dociążone i odpowiednio wyważone pałeczki wykonane z tworzywa sztucznego. Trening poundu polega na dynamicznym i zgranym z muzyką uderzaniu nimi o podłoże lub jedna o drugą – na różnych wysokościach i na wiele różnych sposobów oraz technik. Wszystkie ćwiczenia odbywają się w towarzystwie dobranej, energetyzującej muzyki pop, przeplatanej z rapem. Większa część treningu przebiega w pozycji przysiadu – ciało pracuje w rytm muzyki dobiegającej z głośników. Poundfit angażuje wszystkie partie mięśniowe, jednak najbardziej intensywne ćwiczenia przypadają na ręce i ramiona – gra się prawie tak, jak na perkusji!

W ciągu całego treningu wykonuje się około piętnastu tysięcy względnie prostych ruchów, które podzielone są na trzydzieści interwałów. Dzięki energicznej muzyce nawet nie zauważysz, kiedy je zrobiłeś.

Układy ćwiczone podczas treningów przy użyciu Ripstix, zawierają w sobie elementy innych rodzajów treningów, na przykład siłowego, pilates czy jogi. Dzięki temu połączeniu treningi są doskonałym sposobem na rozładowanie stresu oraz poprawę kondycji. Do tego uwalniają mnóstwo endorfin i powodują szeroki uśmiech.

Podczas jednego 45-minutowego treningu, spalić można nawet 1000 kalorii. Po co katować się godzinami na siłowni, skoro kalorie można tracić w łatwy i przyjemny sposób?

Pound – rockout! – muzyczna forma aerobiku

Poundfit – dla kogo?

Osoby trenujące pound, spotykają się razem nie na treningach, ale na fit-koncertach w różnych klubach fitness, bądź na świeżym powietrzu. Zajęcia z Ripstix nie są tylko dla tak zwanych „wulkanów energii”. Doskonale sprawdzą się także jako urozmaicenie treningów dla osób chcących rozładować swoją energię, zrzucić dodatkowe kilogramy, zbudować umięśnioną sylwetkę. Poundfit ceniony jest przeze seniorów oraz dzieci, a także profesjonalnych sportowców. Nie czekaj! Chwytaj pałeczki, włącz muzykę i z przyjemnością spalaj setki kalorii.